نحوه شستشوی صحیح ظروف آشپزخانه

نحوه شستشوی صحیح ظروف آشپزخانه

 

شستن ظروف یکی از امور ثابت کدبانوان خانه دار است که در این مورد، باید نکات مهمی را برای حفظ سلامتی و ایمنی خانواده و عدم اسراف آب و مواد شوینده مد نظر داشت.

تحقیقات نشان می دهد  50 تا 80 درصد از همه بیماری ناشی از غذای آلوده در منزل نشات می گیرد. غذای آلوده در هر سال 6.5 میلیون مورد بیماری گوارشی ایجاد می کنند. اسفنج و سینک دارای میکروب هستند. عدم دقت در شستشوی ظرف ها باعث باقی ماندن میکروب ها و انتشار آنها می شود.

پیش از شستن ظروف توصیه می شود آن ها را در سینک با آب داغ خیس کنید تا کثیفی روی ظرف ها نرم شود. این کار باعث کاهش مصرف آب و مواد شوینده می شود.

 

اشتباهات رایج هنگام شست و شوی ظروف

استفاده نادرست از مایع شستشوی ظرف:

استفاده از مواد شوینده نا مناسب و استفاده مقدار زیاد آن در شستشو ممکن است بر روی ظرف ها باقی بماند و با غذا ترکیب شود.

 

استفاده مقدار زیادی آب :

بهتر است ظروف را در آب گرم خیس شود؛ این کار باعث آسان تر پاک شدن لک های روغن شده و ظروف سریع تر نیز خشک می شوند. اگر دو سینک دارید، آن ها را با آب گرم پر کنید و ظروف را در آب گرم قرار دهید.

همچنین می توانید آن ها را در یک سینک خیس کنید و سپس آن ها را بشویید و آبکشی کنید.

مهم است شیر آب را زمانی که هر بشقاب را به صورت جداگانه می شویید ببندید. می توانید از یک کاسه کوچک آب برای شستن هر بشقاب استفاده کنید. به این ترتیب آب زیادی را هدر نمی دهید.

 

استفاده از اسفنج پلاستیکی:

بالاترین آلودگی آشپزخانه در اسکاج ها و ماشین ظرف شویی یافت می شوند. بهترین مکان برای رشد باکتری ها نیز همین جاست .

بهتر است از اسفنج با فیبرهای طبیعی استفاده کنید و پس از تمیز کردن ، باید به طور کامل خشک شوند. همچنین توصیه می شود هر هفته آن ها را تغییر دهید.

استفاده از اسفنج آلوده منبع میکروب هاست که نه تنها باعث تمیزی نمی شودند بلکه باعث آلودگی آن نیز می شود. برای از بین بردن میکروب های اسفنج، آن را به صورت مرطوب به مدت 30 ثانیه در مایکرویو بگذارید.

سعی کنید از اسفنجی استفاده کنید که با الیاف طبیعی درست شده باشد.

 

شستشوی درست چاقو و لیوان:

وقتی چاقو را به سرعت می شوید، مقداری مواد بین دندانه ها باقی می ماند. برای شستن چاقو باید بیشتر زمان بگذارید تا همه باقی مانده های مواد غذایی تمیز شود.

شستن لیوان دشوار است و حتی پس از شستن ، باکتری شیر اغلب در ظرف باقی می ماند. بنابراین باید با توجه و دقت بیشتری شست و بررسی کردد.

 

شستشوی دست ها قبل از شستن ظروف:

دست ها منبع آلودگی باکتری ها و ویروس ها هستند. قبل از شستن ظرف ها یا قرار دادن آن ها در ماشین ظرفشویی، مهم است که دستان را با صابون و آب گرم بشویید.

 

توجه به تخته گوشت :

در مورد تمیز کردن و شستشوی تخته گوشت و یا سبزیجات توصیه می شود ابتدا آن ها را آبکشی کنید. سپس، با یک محصول ضد عفونی کننده یا محلول کلرین به مدت دو دقیقه ضد عفونی کنید.

شستشوی با اسفنج در این مورد اشتباه است.

 

شستن در سینک کثیف :

سینک آشپزخانه ممکن است جرم بیشتری نسبت به دستشویی داشته باشد. بهتر است روزانه سینک را با سرکه و جوش شیرین و یا با سرکه و نمک تمیز کنید.

با این روش همه چیز زمان شست وشو ظروف بدون تجمع باکتری های جدید ضد عفونی خواهد شد.

میکروب های موجود در سینک یا ماشین ظرفشویی، به ظرف ها منتقل می شوند . آشپزی و غذا خوردن با استفاده از ظروف کثیف باعث می شود بیمار شوید.

با استفاده از همین مواد می توانید ماشین ظرفشویی را نیز ضد عفونی کنید ، برای این منظور ظرفی را با سرکه ی سفید پُر کرده و در آن قرار دهید و با گرم ترین درجه آن را روشن کنید.

سرکه به عنوان عاملی آنتی باکتریال عمل می کند. این کار را هفته ای یکبار انجام دهید.

 

دور نریختن غذا قبل از شست وشو :

اول، تمام ذرات باقی مانده غذا را داخل سطل آشغال بریزید . اشتباه رایجی این است ذرات غذا را دور نمی ریزیم ، بنابراین همه آن ها را داخل سینک می ریزیم .

بسیار اهمیت دارد که حتما قبل از گذاشتن ظروف در ماشین ظرفشویی یا سینک آنها را از خرده غذای باقیمانده پاک کنید. 

 

نکات مهم برای شستن ظروف با ماشین ظرفشویی 

- استفاده از پودر ماشین ظرفشویی به اندازه استاندارد و کافی. باید بدانید که پودر بیش تر روی ظرف ها باقی می ماند و مقدار کم تر آن باعث کثیف ماندن ظروف می شود.پ

- استفاده از مایع براق کننده. براق کننده، کشش سطحی آب را کم کرده و مانع ایجاد لکه آب روی ظروف می شود. مخصوصاً جاهایی که سختی آب زیاد است، باعث خشک شدن زودتر ظروف شده و در مصرف انرژی در دور خشک کن صرفه جویی می کند.

- نباید ظروف زیادی را در ماشین ظرفشویی تان قرار دهید اگر عادت به این کار دارید آن را ترک کنید.

- رعایت ترتیب و نظم چیدمان ظروف داخل ماشین ظرفشویی 

- شستشو را تنها زمانی که ماشین ظرفشویی پر است، آغاز کنید و در صورت پر نبودن، برای از بین بردن بوی غذا از دور آبکشی استفاده کنید.

- ظرف ها را با کم ترین درجه حرارت خشک کنید.

 

توصیه هایی برای شستن ظروف با دست

- استفاده از آب گرم و دست کش برای شستشو 

- شستشوی لوازمی که با گوشت خام برخورد کرده اند.، زیرا از آلودگی متقابل جلوگیری خواهید کرد.

- برای خشک کردن ظرف ها از پارچه ای تمیز و خشک استفاده کنید.

- برای ضد عفونی کردن تخته گوشت های چوبی می توانید از لیمو و نمک استفاده کنید.